وبلاگ

گارانتی باتری خودرو، گارانتی باتری واریان صبا باتری، گارانتی سپاهان باتری

کارشناس نصب باتری-رایا مارکت

گارانتی باتری خودرو

گارانتی باتری خودرو -یکی از دغدغه های خریداران محترم باطری، از نحوه و استفاده گارانتی و کلیه موارد مربوط به باتری ماشین میباشد. طبق مشاهداتی که انجام شده  جای یک مطلب جامع و قابل اعتماد در خصوص گارانتی باتری خودرو که راه گشای مشتریان برند های باتری خودرو باشد یافت نمی شود،  بنابراین اول باتری تصمیم گرفته است تا برای بهتر استفاده کردن مشتریان گرامی اول باتری از گارانتی محصولاتشان؛ کلیه شرایطی را که برندهای باتری؛ برای گارانتی و خدمات پس از فروش محصولاتشان قرار می دهند را در اختیار مشتریان محترم خود قرار دهد.

در ادامه موارد زیر را می خوانید:

نحوه گارانتی باتری خودرو

سیستم گارانتی باتری خودروهای ایرانی و خارجی با هم متفاوت است. که معمولا مشتریان عزیز به دلیل عدم آگاهی دچار مشکل می شوند. باتری های ایرانی شامل برند‌های صبا باتری؛ اوربیتال وان (سپاهان باتری) و باطری سوزوکی(محصول مشترک ایران و ژاپن) باتری خارجی شامل باتری دلکور و باتری پوما می‌باشد.

گارانتی چیست؟ و تاریخچه گارانتی

گارانتی باتری های ایرانی

در موارد مشاهده شده که فروشندگان کارت گارانتی را به مشتریان نداده یا مدعی شده اند که گارانتی باتری خودرو ندارد.کاربران گرامی تمامی باطری های ایرانی دارای 6 الی 20 ماه گارانتی تعویض به همراه کارت گارانتی میباشد. در گارانتی باتری ایرانی فاکتور ملاک نیست فقط کارت گارانتی ملاک است.کارخانه تولیدکننده باطری خودرو، گارانتی کننده باتری می باشد که برای استفاده از گارانتی ۶ الی ۲۰ ماهه آن بایستی به نمایندگی مجاز آن مراجعه کنید. در هنگام خرید باطری های ایرانی یک عدد کارت گارانتی به شما داده خواهد شد. در کارت گارانتی یک شماره سریال ذکر شده که همان سریال، بر روی بدنه باطری نیز حک شده و هنگام استفاده از گارانتی این سریال مطابقت داده خواهد شد. در کارت، تاریخ پایان گارانتی ذکر شده که نشانگر مدت زمان اعتبار گارانتی باتری می باشد. در صورت مفقود شدن کارت گارانتی، المثنی صادر نشده و گارانتی باطل می شود. برای استفاده از گارانتی فاکتور مهر خورده نیز لازم می شود.

 

گارانتی باتری های خارجی

سیستم گارانتی باطری های خارجی در هر شرکتی متفاوت است. شرکت های وارد کننده، گارانتی کننده باتری می باشند که برای استفاده از گارانتی 6 الی 20 ماهه آن بایستی به نمایندگی مجاز آن مراجعه کنید. باطری های خارجی نیز مانند باتری های ایرانی، دارای کارت گارانتی باتری خودرو می باشند و یکی از نشانه های باطری های قاچاق، نداشتن کارت گارانتی است که کاملا غیر معتبر و غیر قانونی می باشد درکارت گارانتی یک شماره سریال ذکر شده که همان سریال به صورت برچسب برروی باتری شما چسبانده خواهد شد. و هنگام استفاده از گارانتی این سریال مطابقت داده خواهد شد. در کارت تاریخ پایان گارانتی ذکر شده بدیهی است شرکت فقط در مدت تاریخ مذکور پاسخگو میباشد برای گارانتی محصول خریداری شده داشتن دو مورد ضروریست:

1- فاکتور ممهور شرکت محصول خریداری شده

2- کارت گارانتی محصول خریداری شده در صورت مفقود شدن فاکتور محصول خریداری شده امکان صدور المثنی است. ولی در صورت مفقود شدن کارت گارانتی امکان صدورالمثنی نیست.

گارانتی باتری دلکور-اول باطری

موارد ابطال گارانتی باتری خودرو

در تمامی کارتهای گارانتی مدت زمان گارانتی و تاریخ اتمام گارانتی ذکر شده است. یک باتری بسته به نوع وشرکت سازنده آن دارای 6 الی 20 ماه ضمانت تعویض است.عموما باتری های سواری دارای 12 ماه و باطری های نیمه سنگین و سنگین دارای 6 ماه ضمانت هستند. این مدت زمان 6 الی 20 ماهه با توجه به تاریخ فاکتور شما و تاریخ پایان کارت گارانتی هر کدام زودتر محقق گردد. از همان تاریخ محاسبه؛ و همان ملاک سنجش تاریخ اتمام گارانتی است. همیشه قبل از خرید ابتدا در کارت ببینید که شرکت سازنده برای کالا خود چه مدت زمانی گارانتی باتری خودرو قرار داده سپس مدت زمان را با تاریخ روز محاسبه کنید. اگر تاریخ اتمام کارت از تاریخ محاسبه شده زودتر بود نشان میدهد کالا تاریخ گذشته است لذا خریداری نکنید.

به عنوان مثال شما باطری درمورخه 98/1/1 خریداری میکنید.

در کارت گارانتی باتری خودرو نوشته است که باتری شما 12 ماه ضمانت دارد. اما مشاهده می کنید که تاریخ اتمام گارانتی 98/11/1 خورده است. اگر باطری شما در مورخه 98/12/1 خراب شود نمی توانید از گارانتی استفاده کنید چون ملاک تاریخ اعتبار کمتراست؛ چون تاریخ اعتبار کارت کمتر از تاریخ اعتبار فاکتور شماست. ملاک 98/11/1 می شود. این نشان می دهد که شما یک باتری تاریخ گذشته خریده اید. چون 12 ماه ضمانتی که در خود کارت نوشته بدلیل گذشتن تاریخ کارت نتوانسته اید استفاده کنید. اما حالت دیگری را در نظر بگیرید که شما باطری در تاریخ 98/1/1 خریداری کرده اید؛ در کارت گارانتی نوشته است که باتری شما 12 ماه ضمانت دارد اما مشاهده می کنید؛ که تاریخ اتمام گارانتی 99/3/1 خورده است.اگر باطری شما در مورخه 99/2/1 خراب شود نمی توانید از گارانتی استفاده کنید؛ چون ملاک تاریخ اعتبار کمتر است. چون یکسال ازتاریخ فاکتور کمتر از تاریخ اعتبار کارت گارانتی شماست؛ ملاک 99/1/1 می شود یعنی یکسال پس از تاریخ فاکتور شما این بازده زمانی که کارت گارانتی؛ فرصتی بیشتر از مدت اعتبار خودش دارد را فرصت خواب گویند یعنی فرصتی که یک فروشنده زمان دارد. تا کالا را به فروش برساند و وقتی فروشنده زودتر کالا را به فروش برساند به این منظور نیست که شما مدت زمان گارانتی بیشتری دارید. در این حالت زمان گارانتی شما از تاریخ فاکتور محاسبه می شود.

کارت گارانتی باطری ماشین-اول باتری

عدم مهر و امضاء‌ کارت گارانتی و ارائه فاکتور ممهور توسط فروشنده:

برای استفاده ازخدمات گارانتی؛‌ میبایست کارت گارانتی باتری خودرو شما توسط فروشنده مهر وامضاء شده و تاریخ فروش در آن قید شده باشد. همچنین باید فاکتور ممهور شده به همان تاریخ با درج مشخصات کالا وقیمت به همراه داشته باشید. مفقود شدن کارت گارانتی نیزسبب ابطال گارانتی می شود.

مخدوش شدن کارت گارانتی باطری:

ایجاد هرگونه خدشه در کارت گارانتی سبب ابطال آن می شود.

گارانتی باتری ماشین سپاهان باتری

عدم تطبیق سریال باتری وسریال کارت گارانتی باتری خودرو :

کارت گارانتی مانند شناسنامه باتری هست و تنها راه تطبیق کارت با باطری؛ سریالی است که مشترک بر روی بدنه باتری و کارت گارانتی حک شده است. اگر سریال کارت مطابق سریال حک شده برروی بدنه باطری نباشد؛ باتری شامل گارانتی نمی شود.

آسیب فیزیکی به باتری خودرو:

شکستن یا سوراخ شدن یا ترکیدن باطری به هر دلیلی که باشد سبب ابطال گارانتی میگردد.

دفرمه شدن باطری ماشین:

از مهمترین دلایل خرابی باتری، مشکل در سیستم برق خودرو می باشد.هنگامی که باطری با ولتاژ بالا شارژ می شود صفحات آن تغییر شکل میدهد و تخریب میگردد.در این گونه موارد باتری از کنار دفرمه می شود و  چون ایراد از جانب خودرو و دینام آن می باشد باطری از گارانتی خارج می گردد. از دیگر مواردی که در این مشکل دخیل است گرمای بیش از حد موتور و عدم بستن صحیح باتری می باشد که هر کدام از این موارد مشکل در تولید باطری نمی باشد.

آسیب دیدگی بدنه و قطب باتری خودرو:

زمانی که بدنه و قطب باطری آسیب ببیند، شکستن یا سوراخ شدن یا ترکیدن باتری به هر دلیلی که باشد سبب ابطال گارانتی میگردد.لطفا در هنگام خرید از سالم بودن بدنه و قطب باطری اطمینان حاصل فرمایید. همچنین باز کردن باتری و اضافه کردن الکترولیت به هر روش و توسط هر فرد باعث ابطال ضمانت آن می باشد.

خشک شدن باتری ماشین:

کارکرد زیاد باطری در گرمای بیش از حد باعث میگردد الکترولیت داخل باتری خشک شود زمانی که صفحات باطری بدون الکترولیت کار کند تخریب می شوند این مورد بیشتر در خودرو های عمومی به وجود می آید.

کمبود یا ازدیاد شارژ باطری خودرو:

کمبود شارژ باتری به 2 عامل بستگی دارد: 1. دینام خودرو باطری را شارژ نکند. 2. خودرو برق دزدی داشته باشد در هر دو صورت ایراد به ماشین شما مربوط می شود و از جانب باتری نمی باشد. باطری خودرو 12 ولت می باشد و شارژ با ولتاژ بالا را نمی تواند تحمل کند. به همین علت باتری خشک شده و یا دفرمه می شود که در هر صورت باطری از ضمانت خارج می گردد.

خارج شدن رنگ نشانگر (چشمی با هیدروتر) از حالت سبز:

برخی باتری ها که دارای نشانگر هستند. حتما باید رنگ سبز نشانگر حفظ شود. اگر نشانگر از حالت سبز خارج شود یا دینام معیوب است یا سیستم برق خودرو مشکل دارد. باطری که نشانگر آن سبز نباشد شامل گارانتی نمی گردد.

عدم تطابق ظرفیت باتری با نوع خودرو:

اگر باتری ذخیره برق کافی برای خودرو را نداشته باشد باطری از گارانتی خارج می شود. بعنوان مثال باتری های مناسب خودرو سمند باتری 66 یا 74 آمپر ساعت است.اگر شما بر روی خودرو سمند باطری 50 آمپر ساعت نصب کنید در صورت معیوب شدن باتری؛ نمی توانید ازگارانتی آن استفاده کنید چون ظرفیت باطری با نوع خودرو شما تطبیق ندارید.

روش استفاده از گارانتی برندهای موجود در فروشگاه اینترنتی رایا مارکت

نحوه استفاده از گارانتی باتری های صبا باتری

  • باطری های سبک (زیر 90 آمپر ساعت)12 ماه پس از تاریخ فروش یا شروع گارانتی باتری خودرو(هر کدام که زودتر محقق گردد)
  • باتری سنگین (90 آمپر ساعت) و بالاتر 6 ماه پس از تاریخ فروش یا شروع گارانتی باتری خودرو(هر کدام که زودتر محقق گردد)
  • باطری های خودروهای باری و عمومی سبک و سنگین 6 ماه پس ازفروش یا شروع گارانتی باتری خودرو(هر کدام زودتر محقق گردد)(تنها برای یک بار)

تذکر: در صورت عدم درج تاریخ فروش در کارت گارانتی تاریخ شروع گارانتی از شماره سریال(تاریخ تولید باطری) محاسبه می گردد.

درج نوع خودرو از لحاظ عمومی و شخصی در کارت گارانتی الزامی بوده و عدم درج مشخصات خودرو باعث ابطال کارت گارانتی می گردد. اگر باتری سبک زیر 6 ماه کار کرد و باطری سنگین زیر 3 ماه کارکرد دچار نقص شود گارانتی باتری دوم از تاریخ شروع گارانتی یا فروش باطری اول(هر کدام زودتر محقق گردد) ادامه داده می شود.

مدت و نحوه گارانتی باتری اوربیتال وان (سپاهان باطری)

  • باطری های سبک زیر(80 آمپر ساعت) 15  ماه پس از تاریخ فروش
  • باتری های سنگین(80 آمپر ساعت) 12 ماه پس از تاریخ فروش

دستورالعمل ثبت الکترونیکی گارانتی اوربیتال وان(سپاهان باتری)

ضمانت نامه محصولات این شرکت بصورت الکترونیکی می باشد و مدت گارانتی اولیه کلیه محصولات از زمان فاکتور فروش شرکت به عاملین فروش محاسبه میگردد. جهت بهره مندی ازمدت زمان کامل گارانتی باتری خودرو و مشاهده تاریخ پایان گارانتی؛ سریال باطری که برروی درب باتری درج گردیده را به یکی از چهار روش زیر در سیستم ثبت و گارانتی باطری فعال نمایید:

گارانتی باتری اوربیتال وان-اول باتری

1- استفاده از سرویس پیام کوتاه به شماره(20003739) و ارسال پیام از تلفن همراه مصرف کننده

2- مراجعه به سایت شرکت به آدرس اینجا کلیک کنید و وارد کردن اطلاعات در قسمت فعالسازی گارانتی محصولات

3- تماس با کارشناسان واحد صدای مشتری به شماره 35062-031 و ارائه اطلاعات مد نظر

4- ارتباط با سامانه تلفن گویا 37607460-031

تذکر: در صورت عدم فعالسازی باطری در مدت زمان گارانتی اولیه؛ گارانتی تکمیلی به محصول تعلق نخواهد گرفت.

توجه: لطفا در ورود اطلاعات شماره همراه در زمان فعال سازی دقت فرمایید زیرا یکسان بودن شماره همراه مصرف کننده در زمان فعال سازی  و در هنگام استفاده ازخدمات گارانتی الزامی می باشد.

توجه: در صورتیکه محصول مشمول ماندگاری در محل مشتری(توزیع کننده) گردد؛ کارخانه تعهدی در قبال مدت زمان طی شده از گارانتی محصول ندارد.

مدت و نحوه گارانتی باتری خودرو سوزوکی

باتری های سبک زیر(80 آمپر ساعت) 16 ماه پس از تاریخ فروش

باتری های سنگین(80 آمپر ساعت) 12 ماه پس از تاریخ فروش

دستورالعمل ثبت الکترونیکی گارانتی باتری خودرو سوزوکی(سپاهان باتری)

ضمانت نامه محصولات این شرکت بصورت الکترونیکی می باشد و مدت گارانتی اولیه کلیه محصولات از زمان فاکتور فروش شرکت به عاملین فروش محاسبه میگردد. جهت بهره مندی ازمدت زمان کامل گارانتی محصول و مشاهده تاریخ پایان گارانتی باتری خودرو؛ سریال باطری که بر روی درب باتری درج گردیده را به یکی از چهار روش زیر در سیستم ثبت و گارانتی باطری فعال نمایید:

باتری سوزوکی همراه ضمانتنامه-اول باطری

1- استفاده از سرویس پیام کوتاه به شماره(20003739) و ارسال پیام از تلفن همراه مصرف کننده

2- مراجعه به سایت شرکت به آدرس اینجا کلیک کنید و وارد کردن اطلاعات در قسمت فعالسازی گارانتی محصولات

3- تماس با کارشناسان واحد صدای مشتری به شماره 35062  031 و ارائه اطلاعات مد نظر

4- ارتباط با سامانه تلفن گویا 37607460  031

تذکر: در صورت عدم فعالسازی باطری در مدت زمان گارانتی اولیه؛ گارانتی تکمیلی به محصول تعلق نخواهد گرفت.

توجه: لطفا در ورود اطلاعات شماره همراه در زمان فعال سازی دقت فرمایید زیرا یکسان بودن شماره همراه مصرف کننده در زمان فعال سازی و در هنگام استفاده ازخدمات گارانتی الزامی می باشد.

توجه: در صورتیکه محصول مشمول ماندگاری در محل مشتری(توزیع کننده) گردد؛ کارخانه تعهدی در قبال مدت زمان طی شده از گارانتی محصول ندارد.

خرید باتری ماشین با گارانتی اصلی از فروشگاه اینترنتی رایا مارکت

برای خرید باتری ماشین با گارانتی اصلی و واقعی سعی کنید از نمایندگان واقعی این برند‌ها باتری ماشین خود را خریداری نمایید. فروشگاه اینترنتی رایا مارکت نمایندگی فروش باتری صبا باتری، باتری اوربیتال وان و باتری سوزوکی می‌باشد. شما می‌توانید با خیالی آسود باتری ماشین خود را خریداری نمایید. در ضمن هرکجای تهران که باشید باتری ماشین شما در ۲۴ ساعت شبانه روز ارسال و روی ماشین شما نصب می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *