وبلاگ

آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ایی به صورت جامع – رایا مارکت

آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای

فصل زمستان همراه با دانه های سفید برف، زیباترین خاطره ها را برای ما می سازد. برف بازی، درست کردن آدم برفی و اسکی از لذت بخش ترین تفریحات ما در زمستان است. اما شرایط جوی نامناسب و یخ زدگی جاده ها در شرایط ریزش برف شدید، کار را برای نصب زنجیر چرخ فلزی دشوار می کند. ما در این مقاله اقدام به آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای و آشنایی کامل با این نوع از زنجیر چرخ ها کرده و شما را دعوت به آسودگی و لذتی بی نظیر در فصل زمستان می کنیم. ارسال و نصب باتری ماشین در رایا مارکت رایگان است.

تصور کنید در یک روز سرد زمستانی در جاده لغزنده قصد سفر دارید. یا حتی تصمیم به برف بازی در اطراف شهر را کرده اید. کوله بارتان را برداشته و راهی می شوید. ممکن است جاده لغزنده و یا برف های انباشته شده راه شما را مسدود کند. از این رو باید در سفرهای زمستانی تفاوتی قائل شوید تا از حوادث احتمالی جلوگیری کنید.

فرض کنید در چنین موقعیتی هستید. باید سرنشینان خودرو را پیاده کرده و شروع به وصل کردن زنجیر چرخ نمایید. تصور کنید شما زنجیر چرخ فلزی به همراه دارید. از دیفرانسیل ماشین خود اطلاعی ندارید. هوا سرد است. دستانتان از سرما بی حس شده. منتظر می مانید، با مشقت فراوان و به کمک رهگذران زنجیر چرخ ماشین خودتان را نصب می کنید. با شرایط پیش آمده دیگر ذوق و شوق اولیه سفر را ندارید.

حال تصور کنید قبل از سفر از نسل جدید زنجیر چرخ ها اطلاع داشته و به همراه داشتید. با خیالی آسوده از ماشین خارج شده و در کوتاه ترین زمان اقدام به نصب زنجیر چرخ ژله ای به ساده ترین روش ممکن می نمودید. ما در این مقاله اقدام به آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای و آشنایی کامل با این نوع از زنجیر چرخ ها کرده و شما را دعوت به آسودگی و لذتی بی نظیر در فصل زمستان می کنیم.

 

 

ممکن است زنجیر چرخ ژله ای را با نام های دیگری نیز بشناسید مثل:
زنجیر چرخ پلیمری
زنجیر چرخ نانو پلیمری
زنجیر چرخ پلاستیکی
زنجیر چرخ پلاستیکی کمربندی
زنجیر چرخ تسمه ای

زنجیر چرخ پلیمری علاوه بر جلوگیری از آسیب های وارده به بدنه خودرو، از آسیب رسیدن به تایر ها نیز جلوگیری می کند. اما استفاده از زنجیرچرخ معمولی و فلزی، باعث آسیب و از بین رفتن تایر خودرو و همچنین آسفالت جاده ها می شود. از این رو استفاده از زنجیر چرخ های رایج فعلی در بسیاری از کشورهای اروپایی ممنوع بوده و غیر مجاز شمرده می شود. چرا که زنجیر چرخ فلزی و معمولی تایر خودرو را از داخل فرسوده و عمر مفید آن را کوتاه می نماید. عمر متوسط باطری ماشین بین 2 تا 3 سال است.

زنجیر چرخ ژله ای به ‌گونه‌ای طراحی شده است که امکان استفاده آن روی تمامی خودروها وجود دارد. نصب آن مشکلات نصب زنجیرهای متداول را ندارد. و در کمتر از یک دقیقه می‌ توان آن را به ‌راحتی نصب کرد.

باز و بسته کردن این زنجیر چرخ بسیار ساده است. در نتیجه پس از عبور از جاده‌ های برفی می ‌توانید آن را باز کنید و به مسیر خود ادامه دهید.

آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای یکی از ملزومات رانندگی در جاده برفی و لغزنده می باشد. نحوه بستن زنجیر چرخ ژله ای خصوصا در زمانی که شرایط آب و هوایی مساعد نیست ممکن است دشوار به نظر بیاید. اما اینگونه نیست.

اگر تصور میکنید برای بستن زنجیر چرخ پلیمری با مشکل مواجه هستید، برای آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

مراحل آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای
1) زنجیر چرخ ژله ای را از چرخ عبور دهید

نحوه بستن زنجیر چرخ ژله ای

 

 

2) قفل زنجیر چرخ پلیمری را تا انتها باز کنید

آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای

 

 

3) زبانه زنجیر چرخ پلاستیکی را از قفل عبور دهید

طریقه بستن زنجیر چرخ ژله ای

 

 

4) زبانه زنجیر چرخ پلاستیکی کمربندی را گرفته و تا ثابت شدن زنجیر چرخ بر روی لاستیک بکشید

نحوه بستن زنجیر چرخ پلیمری

 

 

5) زبانه زنجیر چرخ نانو پلیمری و قفل آن را به حالت بستن پایین بیاورید

راهنمای بستن زنجیر چرخ پلیمری

 

 

6) ادامه بند زنجیر چرخ تسمه ای را از قسمت مشخص شده با فشار بر روی قفل با پیچشی کوتاه عبور دهید

نحوه بستن زنجیر چرخ پلاستیکی

 

 

7) ادامه بند زنجیر چرخ ژله ای را از قسمت پین عبور دهید تا آویزان نماند

طریقه بستن زنجیر چرخ پلیمری

 

 

بستن زنجیر چرخ یک امر ضروری هنگام رانندگی در فصل زمستان خصوصا در جاده برفی می باشد. نصب زنجیر چرخ بر روی لاستیک ماشین باعث می شود در هنگام لغزندگی جاده، با سطح زمین اصطکاک ایجاد شود. این امر مانع چپ کردن خودرو می گردد.

اگر نیاز به آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای دارید حتما این مقاله را کامل مطالعه نمایید. و یا ویدیوی آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای که در این مقاله موجود می باشد را تماشا کنید. ارسال و نصب باتری خودرو در فروشگاه اینترنتی رایا مارکت بصورت رایگان خواهد بود

 

 

معرفی انواع زنجیر چرخ

زنجیر چرخ های متنوعی در بازار وجود دارد. این زنجیر چرخ ها از نظر کیفیت، استحکام، قیمت و … باهم تفاوت دارند. اما به طور کلی می توان زنجیر چرخ را به 3 دسته تقسیم کرد:

1) زنجیر چرخ ژله ای یا همان زنجیر چرخ پلیمری یا زنجیر چرخ پلاستیکی
2) زنجیر چرخ فلزی
3) زنجیر چرخ پارچه ای

چرا بستن زنجیر چرخ ژله ای از انواع دیگر بهتر است؟

همانطور که بیان شد یکی از انواع زنجیر چرخ ها، زنجیر چرخ پلیمری می باشد.

نحوه بستن زنجیر چرخ پلاستیکی یا ژله ای نسبت به فلزی بسیار راحت تر است. به خاطر نصب آسان و ظاهر متفاوتشان بیشتر برای چرخ های با رینگ اسپرت به کار می روند.

همچنین به دلیل ایجاد اصطکاک بیشتر با جاده، از فرورفتن ماشین در جاده برفی جلوگیری می کند.

زنجیر چرخ ژله ای کیفیتی بسیار بالا داشته و به جلوبندی و لاستیک خودرو صدمه نمی زند. خیلی راحت نصب می گردد و با استقبال بی نظیری مواجه شده است. بنابر این آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای امری ضروری می باشد.

زنجیر چرخ فلزی در هنگام حرکت خودرو ممکن است باز شود. در صورت مراقبت نکردن از این زنجیر چرخ معمولی یا فلزی احتمال زنگ زدگی وجود دارد.

باز شدن زنجیر چرخ فلزی در هنگام حرکت موجب رسیدن آسیب جدی به گلگیر، جلوبندی یا حتی ترمز خودرو می شود.

استفاده زیاد از زنجیر چرخ فلزی و دقت نکردن در بستن زنجیر چرخ سبب ایجاد ترک بر روی محل قرارگیری زنجیر ها می کند.

 

طریقه بستن زنجیر چرخ پلیمری

 

رایا مارکت در جهت رضایت و آرامش هر چه بیشتر مصرف کنندگان عزیز، اقدام به ارائه بهترین نوع زنجیر چرخ با نام تجاری یخران رایا نموده است. که دارای کاربردی آسان، سرعت بیشتر در نصب و کیفیت بالاتر می باشد. تعویض باطری خودرو در سایت رایا مارکت امداد باتری رایگان است.

 

مزایای استفاده از زنجیر چرخ پلیمری یخران رایا

زنجیر چرخ پلیمری با داشتن خاصیت کشسانی بالا در برابر پارگی کاملا مقاوم می باشد. همچنین انعطاف پذیری  فوق العاده ای دارد که این امر باعث مقاومت در برابر سایش، ترک خودرگی و ضربه می شود. به دلیل انعطاف پذیری بالا بر روی گل و لای و حتی آسفالت هم حرکت می کند.

زنجیر چرخ پلیمری یخران رایا ظرفیت تحمل بار زیاد یعنی معادل وزن خودرو و سرنشینان آن را داد. به دلیل طرح آج متفاوت دو نیمه تایر در سرعت های بالا دارای کمترین میزان حرکت است و سرنشینان در هنگام حرکت کاملا راحت می باشند.

سایر مزایای زنجیر چرخ پلیمری یخران رایا عبارت است از:
دارای تاییدیه ساپکو و مورد تایید سازمان استاندارد و ایران خودرو
ساخته شده از مواد تزریقی پلی یورتان آلمان
مجهز به یخ شکن
قابلیت نصب بر روی انواع خودروهای سواری با انواع مختلف تایر
نصب آسان و سریع در کمترین زمان بدون نیاز به باز کردن چرخ و استفاده از جک (حتی برای بانوان محترم )
عدم آسیب رسانی به رینگ و سیستم ABS
سبک و کم حجم
عدم جذب آب و رطوبت به دلیل وجود مواد تزریقی در آن
مقاومت در برابر حلال های نفتی
بدون نیاز به سیستم نگهداری
دارای شیارهای عمیق و پهن جهت هدایت آب و برف برای جلوگیری از لغزندگی از روی سطح جاده
حرکت ایمن خودرو با سرعتی معادل دو برابر سرعت محدود شده توسط زنجیر چرخ های دیگر
چنگ زنی مناسب و ترمزگیری عالی در جاده های خیس و لغزنده به دلیل طراحی ویژه رویه نامتقارن آن

زنجیر چرخ پلیمری غیر قابل نصب بر روی رینگ های فولادی می باشد. همچنین غیر قابل نصب بر روی خودروهای پژو ۲۰۶ تیپ 5 و 6، ۲۰۷ (زیرا در این خودروها، فاصله بین رینگ تا کالیبر ترمز کمتر از ۱ سانتی متر می باشد)

 

نحوه بستن زنجیر چرخ پلیمری

 

تفاوت نحوه بستن زنجیر چرخ ژله ای با سایر زنجیر چرخ ها

طریقه بستن زنجیر چرخ ژله ای نسبت به سایر زنجیر چرخ ها بسیار ساده تر می باشد. تعویض باتری و  تعویض لاستیک (پنچرگیری) برای بانوان در رایا مارکت رایگان خواهد بود.

برای مشاهده تفاوت سادگی در بستن زنجیر چرخ به آموزش بستن زنجیر چرخ فلزی نیز می پردازیم:

برای بستن زنجیر چرخ فلزی و معمولی ابتدا باید زنجیر چرخ را روی زمین پهن کنید و ماشین خود را به وسط زنجیر ببرید که این کار کمی دشوار می باشد.

زنجیر چرخ فلزی را باید به لاستیک هایی ببندید که قدرت موتور روی آن ها اعمال می شود. اگر ماشین شما دیفرانسیل جلو است، زنجیر چرخ را باید روی چرخ های جلو ببندید. در غیر این صورت باید روی چرخ های عقب ببندید.

برای ماشین های دو دیفرانسیل یا ۴WD نیز لازم است زنجیر چرخ را بر روی هر چهار لاستیک نصب کنید.

اگر نمی دانید خودروی شما دیفرانسیل جلو است یا عقب، می توانید به نحوه قرار گرفتن موتور توجه کنید. اگر موتور به حالت افقی قرار گرفته، یعنی ماشین شما دیفرانسیل جلو است. اما اگر موتور به حالت عمودی قرار گرفته، باید زنجیر چرخ را به لاستیک عقب ببندید.

دیفرانسیل خودرو را می توان از روی چرخ هایی که بکسوات می کنند نیز تشخیص داد. خودرو‌های ایرانی مثل پژو و پراید عموما دیفرانسیل جلو هستند.

همانگونه که مشاهده می نمایید، بستن زنجیر چرخ فلزی به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد.

در صورتی که نصب زنجیر چرخ ژله ای همانطور که در قسمت مراحل آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای مشاهده نمودید، بسیار ساده بود و نیاز به مهارت خاصی نداشت. همچنین نصب آن در کمترین زمان انجام شد. نصب باتری سمند و دیگر خودرو های داخلی و خارجی در رایا مارکت رایگان است.

ماندن در جاده برفی و یخ زده می تواند یکی از بدترین تجربه رانندگی یک فرد باشد. در حالیکه ابزاری مانند زنجیر چرخ اگر به درستی انتخاب شود و کار با آن را بلد باشیم، به راحتی می توانیم از عهده این شرایط سخت برآییم. به همین دلیل رایا مارکت در این مقاله به آموزش بستن زنجیر چرخ ژله ای پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *