وبلاگ

باطری ماشین کاروان

باطری ماشین کاروان

حجم باک

64 لیتر

تعداد سیلندر

4 سیلندر

حجم موتور CC

2398

قطر سیلندر

89 mm

حداکثر توان موتور

105 اسب بخار در 4800 دور در دقیقه

حداكثر گشتاور

190نیوتن متر در 2400 دور در دقیقه

معرفی خودرو کاروان

کاروان به یک وسیله نقلیه موتوری اطلاق می شود که دارای فضایی مناسب و مجهز به اسباب و اثاثیه ضروری معمول در خانه است. امروزه این خودروها دارای آشپزخانه، اتاق خواب، حال، حمام و دستشویی هستند. البته این کاروان ها نیز انواع مختلفی دارند و به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. برخی از آن ها دارای موتور بوده و می توان با آن ها به نقاط مختلف سفر کرد، برخی دیگر فاقد موتور و قدرت حرکت هستند، از این رو برای جابجایی نیاز به یک اتومبیل دارند.باطری ماشین کاروان

برخی، از کاروان ها برای مسافرت و تفریحات خارج از شهر و گروهی از آن به عنوان خانه و محل زندگی استفاده می کنند. در کاروان های مجلل امکانات مضاعفی از قبیل سیستم الکتریکی پیشرفته، اینترنت ماهواره ای و ژنراتورهای مولد پیشرفته یافت می شود.
همانطور که ذکر شد، کاروان ها به چند دسته تقسیم می شوند؛ در ادامه نگاهی مختصر به این گروه ها می اندازیم.
1. کاروان های کلاس A اتوبوسی ( bus chassis motorhome)
این دسته از کاروان ها بزرگترین مدل این خوانواده هستند که نیازی به کشنده ندارند و خود دارای موتور هستند. این کاروان ها، بیشتر شبیه اتوبوسی هستند که در داخل آن به جای صندلی، تجهیزات رفاهی تعبیه شده باشد.
2. کاروان های کلاس A کامیونی (truck chassis motorhome)
این مدل نیز تجهیزات و امکاناتی کاملا مشابه با کلاس قبلی دارد و تنها تفاوت آن در این است که در این مدل خودروی اصلی یک کامیون است که به خانه ای متحرک تبدیل شده است. در کلاس قبلی خودروی اصلی یک اتوبوس بود.
3. کاروانهای کلاس B یا (campervan)
دسته دیگر کاروان ها که نسبت به مدل قبلی کوچکتر هستند و بیشتر بر روی هزینه نگهداری کمتر در آنها تاکید شده،کاروان ها کلاس B نام دارند.
4. کاروانهای وانتی ( truck camper)
این دسته از کاروان ها اساساً بر روی یک خودروی پیکاپ یا وانت بنا شده اند و قابلیت پیمودن هر نوع مسیری را دارند به همین دلیل به آنها کاوان چند کاره گفته می شود.
5. کاروان های تاشو ( pop up camper)
زمانی که می خواهید از این کاروان ها استفاده کنید، می توانید آن را باز و سوار کنید و هنگامی که از آن استفاده نمی کنید می توانید برای اشغال فضای کمتر و حمل آسانتر، اجزای آن را جدا و جمع کنید.
6. کاروان های تریلر ( travel trailer)
این مدل نیز همانند مدل قبلی فاقد موتور بوده و می بایست توسط اتومبیل دیگری بکسل شود. ولی این مدل قابلیت جمع شدن را نداشته و همیشه شکلی ثابت دارد.
7. کاروان های قطره اشکی ( teardrop trailer)
این مدل یکی از کوچک ترین مدل های کاروان ها بوده و اغلب شکلی همانند قطره دارد و عمدتا نقش یک چادر مسافرتی را ایفا می کند. این کاروان را می توان به راحتی توسط اتومبیل یا حتی موتورسیکلت بکسل کرد.
8. کاروان های هیبرید ( hybrid trailer)
این کاروان ترکیبی از مدل تاشو و کاروان های تریلر هستند. یعنی بخشی از قسمت های آن ثابت و بخشی دیگر تاشو می باشد.
9. کاروان های مخصوص کشنده ها ( fifth wheel trailer)
این دسته از کاروان ها در بین کاروان های فاقد موتور بزرگترین اندازه را دارند و به همین منظور برای بکسل شدن به وسیله کامیون ها و وانت های بزرگ مناسب هستند.
10. کاروانهای توترهوم یا (toterhome)
این کاروان ها در پشت کامیون های کشنده دبده می شوند به گونه ای که نیمی از فضای پشت کامیون آزاد باقی مانده و کامیون می تواند تریلر یا هر نوع بار دیگری را جا به جا نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *