پروتون

باطری ماشین پروتون GEN2

باتری ماشین پروتون GEN2

 

حجم موتور

CC 1600

تعداد سیلندر و تعداد سوپاپ

4 سیلندر و 16 سوپاپ

حداکثر سرعت

190 کیلومتر درساعت

نوع گیربکس

5 دنده دستی

حداکثر قدرت

110 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

148 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه

معرفی خودرو پروتون GEN2
پروتون GEN2 یک خودرو کامپکت است که توسط کمپانی مالزیایی پروتون به تولید می‌رسید. جن 2 در سال 2004 در کشور مالزی معرفی شد و تولید آن تا سال 2012 ادامه پیدا کرد. جن 2 در بازارهای جهانی با موتورها و در نسخه‌های مختلفی به فروش می‌رسد اما در ایران تنها با یک موتور 1.6 لیتری عرضه شد.
پروتون جن 2 در سال 2007 وارد بازار ایران شد و به دلیل ظاهر نسبتا اسپرتی که داشت، مورد توجه خریداران جوان قرار گرفت. البته پروتون پیش از جن 2، با ویرا تجربه موفقی در ایران داشت هر چند مدل دیگری از محصولات این کمپانی به نام ایمپین هم راه به بازار ایران پیدا کرد که موفقیت چندانی را به دست نیاورد.باطری ماشین پروتون GEN2
پروتون جن 2 در واقع یک خودرو هاچبک و یا فست بک است و به نوعی جایگزین پروتون ویرا هاچبک شد. به همین دلیل پروتون نام GEN2 را برای آن انتخاب کرد که مخفف کلمه Generation 2 به معنی نسل دوم است.
پروتون جن 2 موجود در ایران به یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر مجهز شده که قادر است حداکثر 110 اسب بخار قدرت و 148 نیوتن متر قدرت تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک و یا 5 سرعته دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. جن 2 در مدل دستی سریع‌تر است و پاسخگویی بهتری ارائه می‌دهد و در مدل اتوماتیک، چندان خودرو سریعی نیست. بنابراین اگر به دنبال یک خودرو نسبتا اسپرت هستید، بهتر است به سراغ مدل دستی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *