بنز

باطری ماشین بنز ML 500

باطری ماشین بنز ML 500

 

حجم موتور

CC 4700

 تعداد سیلندر و تعداد سوپاپ

32-8

حداکثر سرعت

249 کیلومتر درساعت

نوع گیربکس

 7 دنده اتوماتیک تیپ تروماتیک

حداکثر قدرت

402 اسب بخار در 5720 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

601 نیوتن متر در 4750 دور در دقیقه

معرفی خودروی بنز ML 500

تنها تعداد بسیار اندکی از مدل ML 500 در کشور یافت می‏شود. بنز ML یا همان M-Class سطح بالایی از تجهیزات و امکانات رفاهی را در کلاس خود ارائه می‏دهد و در کنار ویژگی‏های لوکس، قابلیت آفرود قابل توجهی نیز دارد که البته وجود سیستم تعلیق ایرماتیک و پکیج تنظیمات آفرود در این امر بی تاثیر نبوده است. باطری ماشین بنز ML 500

مرسدس بنز ام ال به عنوان خودروی اس یووی متوسط در دنیا شناخته میشود که از سال 1997 به طور رسمی معرفی شد. این خودرو از مدل 2009 تا مدل 2011 در کشور حضور داشته است. این خودرو در نسخه های مختلفی به تولید میرسد که عبارتند از 350 ،300 و ….این خودرو همچنین به صورت دیزل هم به تولید میرسد که در بازار کشور ما حضور ندارد. در نسخه 350 این خودرو از یک موتور 6 سیلندر وی شکل تنفس طبیعی با 302 اسب بخار قدرت بهره مند بوده است. موضوعی که باعث شده بود تا این خودرو در بین رقبا عملکرد قابل تحسینی داشته باشد وجود سیستم چهار چرخ محرک هوشمند مرسدس به نام 4 متیک بود که به صورت هوشمند میزان گشتاور و نیروی مورد نیاز هر چرخ را محاسبه می کرد و بر اساس شرایط محیطی به هرچرخ ارسال می کرد.

در بحث امکانات رفاهی میتوان گفت که یکی از کامل ترین خودروها در زمان خود بوده است.وجود سیسنم گرمکن سرد کن صندلی ها،صندلی های برقی تمام چرم ، وجود قطعات چوبی و چرمی در جای جای کابین ،سیستم کروز کنترل هوشمند ،سیستم کنترل پایداری الکترونیک ،وجود 6 ایربگ در 10 نقطه و صدها آپشن کاربردی که رانندگی با این خودرو را لذت بخش تر و ایمن تر می کرد.

یکی از دلایل موفقیت ام ال این بود که رقیب دیرینه مرسدس یعنی بی ام و خودرویی برای رقابت با ام ال نداشت. بعد ها در سال 2004تا 2005 اولین نسل بی ام و ایکس 5 وارد بازار شد اما تا این سال ام ال در بازار خودروهای آلمانی یکه تازی میکرد.یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد ام ال وجود سیستم تعلیق فعال بنز به نام ایر متیک بود که البته این سیستم تعلیق در سال 2010 به ام ال اضافه شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *