پژو

باتری ماشین پژو پارس

باتری ماشین پژو پارس

 

نوع موتور

Tu5

تعداد سوپاپ

16

سیستم انژکتوری

پاشش چند نقطه ای

حداکثر سرعت (km/h)

180

سیستم انتقال قدرت

اتوماتیک

طول خودرو (mm)

4498

معرفی خودرو پژو پارس
پژو پارس یک سدان خانوادگی است که تا حدودی می‌توان آن را نمونه ایرانیزه شده‌ای از پژو 406 دانست که در بین سال‌های 1996 تا 2004 در کشور فرانسه بر روی خط تولید قرار داشت.
این خودرو در حقیقت تنها یکی دیگر از شاهکارهای شرکت ایران‌خودرو و فیس‌لیفت پژو 405 خودمان است که در ابتدا قرار بود تحت نام پژو سفیر به بازار عرضه شود اما پس از مدتی به پژو پرشیا تغییر نام داده و به بازار عرضه شد.
چندی نگذشت که نام پرشیا نیز از روی آن حذف‌ شد و مدیران ایران خود نام باتری ماشین پژو پارس را برای آن انتخاب کردند. از سال 1385 که پژو پارس بر روی خط تولید کمپانی ایران‌خودرو قرار گرفت، تاکنون در مدل‌ها و تیپ‌های مختلف به بازار عرضه‌شده است.
بررسی خودرو پارس
در حال جاضر مدل پایه این خودرو پارس سال نام دارد و در مقایسه با سایر مدل‌های پژو pars از قیمت کمتری برخوردار است. همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم پژو پارس، فیس‌لیفت پژو 405 بوده که در طراحی آن از پژو 406 نیز الهام گرفته‌شده است.
در یک نگاه کلی می‌توان گفت شاید طراحی پژو PARS نسبت به برخی خودروهای روز بازار کمی قدیمی به نظر برسد. اما در مجموع از طراحی جذاب و جوان پسندی برخوردار است. که باعث شده پس از گذشت سال‌های طولانی از زمان تولید آن، همچنان برای بسیاری از افراد قابل قبول و زیبا به نظر برسد.
از زمان تولید اولین نمونه پژو پارس تاکنون، فضای داخلی آن (برخلاف نمای خارجی) تغییرات زیادی را تجربه کرده که از میان آن‌ها می‌توان به طرح و رنگ جدید داشبورد، غربیلک فرمان، رویه درب‌ها اشاره کرد. صندلی‌ها همچون گذشته به تنظیمات 6 جهته دستی مجهز هستند و در مقایسه با سایر هم‌رده‌ها از راحتی قابل قبولی برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *