هیوندا

باتری ماشین هیوندای IX55

باتری ماشین هیوندای IX55

باتری ماشین هیوندای IX55

حداکثر سرعت

176 کیلومتر بر ساعت

تعداد سیلندر و تعداد سوپاپ

6 سیلندر

حجم موتور CC

3778

ظرفیت باک

78 لیتر

حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار)

260 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر)

347 نیوتون متر در 4500 دور در دقیقه

معرفی خودروی هیوندا وراکروز ix55
هیوندا وراکروز ix55 یک شاسی بلند سایز متوسط است که در سال 2006 معرفی شد. وراکروز در برخی بازارها با نام ix55 شناخته می‌شود در حالی که در کشورمان هر دو نام برای آن استعمال می‌شود. وراکروز از سال 2007 وارد بازارهای جهانی شد و از سال 2009 توسط آسان موتور در بازار ایران هم عرضه شد.باتری ماشین هیوندای IX55
هیوندای برای انتخاب این نام، از نام یکی از ایالت‌های مکزیک استفاده کرد و در مدل ابتدایی، از پلتفرم هیوندای سانتافه برای ix55 بهره گرفت. البته هیوندای در سال 2011 دست به اعمال تغییراتی بر روی این شاسی بلند زد و پلتفرم کیا سورنتو را جایگزین آن نمود. وراکروز بزرگ‌ترین شاسی بلند هیوندای محسوب می‌شد ولی کره‌ای‌ها در سال 2012 تولید آن را متوقف کردند. و سانتافه 7 نفره را جایگزین آن دانستند.
هیوندای وراکروز یا ix55، از نظر ظاهری عملکرد نسبتا خوبی دارد و می‌تواند به عنوان یک مدعی در این کلاس مطرح شود. البته نه در رقابت با خودروهای امروزی و اگر بخواهیم آن را با محصولات روز مقایسه نماییم، حرف چندانی برای گفتن نخواهد داشت. وراکروز طراحی تقریبا ساده‌ای دارد و در طراحی چراغ‌ها در جلو و عقب، هماهنگی خوبی دیده می‌شود. دور تا دور بدنه وراکروز با یک نوار پلاستیکی پوشانده شده تا بدنه دو رنگ به نظر برسد. البته اگر این نوار نسبتا بزرگ وجود نداشت، احتمالا ix55 جذاب‌تر بود.
نقاط مثبت هیوندای وراکروز یا IX55
کمک فنرهای کاملاً نرم ، قدرت خوب ترمزها ، شتاب اولیه کاملاً راضی کننده ، کیفیت مونتاژ خوب ، امکانات رفاهی خوب ، دینامیک خوب رانندگی
نقاط منفی هیوندای وراکروز یا هیوندای IX55
کیفیت پایین چرم فرمان و صندلی ، فرم ساده داشبورد ، متریال استفاده شده در داشبورد بعضاً پلاستیک با کیفیت پایین می باشد ، قیمت نسبتاً بالای لوازم یدکی ، فرمان سنگین که در مانورهای سنگین راننده را به طور کامل همراهی می کند.
ایمنی هیوندای IX55
خودرو وراکروز از لحاظ ایمنی 5ستاره ایمنی اروپا را کسب نموده و شرایط مناسبی از لحاظ ایمنی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *