مزدا

باتری ماشین مزدا 3

باتری ماشین مزدا 3

 

حداکثر سرعت

210 کیلومتر در ساعت

تعداد سیلندر و تعداد سوپاپ

4 سيلندر- 16 سوپاپ

حجم موتور CC

2000

ظرفیت باک

55 لیتر

حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار)

145 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر)

187 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه

معرفی خودرو مزدا 3

مزدا 3 یک خودرو کامپکت ژاپنی است که نسل اول آن در سال 2003 معرفی و به بازار عرضه شد و در حال حاضر در سومین نسل خود به تولید می‌رسد. آخرین نسل مزدا 3 در سال 2013 معرفی شد و از 2014 هم راه خود را به بازارهای جهانی پیدا کرد. این نسل به بازار کشورمان راه پیدا نکرد و علی‌رغم موفقیت احتمالی، بهمن موتور هنوز تصمیم به وارد کردن و یا تولید آن نگرفته است.باتری ماشین مزدا 3
ما در اینجا در مورد نسل دوم مزدا 3 صحبت می‌کنیم که از سال 2009 معرفی و عرضه شد و گروه بهمن از سال 1389 تولید آن را در ایران آغاز کرد. مزدا 3 جدید با استقبال بی نظیری روبه‌رو شد و اکنون هم چندین سال از تولید آن می‌گذرد و حتی نسل جدید وارد نشده، فروش بالایی را تجربه می‌کند.
نسل اول مزدا 3 در سال 2003 معرفی شد تا جایگزین مزدا 323 باشد. البته مزدا 3 یک خودرو کاملا جدید بود و هیچ شباهتی به 323 نداشت. مزدا زبان طراحی جدیدی را برای محصول محبوب خود انتخاب کرد و اتفاقا عملکرد خوبی هم از خود نشان داد. در نسل دوم، مزدا سعی کرد تا کلیت طراحی خودرو را حفظ کند و بیشتر یک به‌ روزرسانی اما کلی را برای آن اعمال کرد. چراغ‌ها به کلی تغییر کردند و نمای جلو خودرو با وجود جلو پنجره بزرگ‌تر، شکل بهتری پیدا کرده است.
البته این روند در تولید نسل سوم ادامه پیدا نکرد و مزدا زبان طراحی جدید خود را برای ساخت نسل سوم مزدا 3 به کار برد. مزدا 3 در تمامی نسل‌ها طراحی جوان پسندی داشته و در کشور ما هم کاملا مورد توجه خریداران جوان قرار گرفته است. مزدا 3 جدید در ایران همچنان بر روی خط تولید قرار دارد و باوجود اینکه چند سال از توقف تولید آن در بازارهای جهانی می‌گذرد، در ایران همچنان به عنوان یک خودرو پرفروش شناخته می‌شود. البته مزدا 3 در دو مدل سدان و هاچبک تولید می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *