بنز

باتری ماشین بنز E 220

باتری ماشین بنز E 220

باتری ماشین بنز E 220

حجم موتور

CC 2496

 تعداد سیلندر و تعداد سوپاپ

24-6

حداکثر سرعت

204 کیلومتر درساعت

نوع گیربکس

6دنده دستی- 7 دنده اتوماتیک تیپ تروماتیک

حداکثر قدرت

204 اسب بخار / در دقیقه

حداکثر گشتاور

245 نیوتن متر / در دقیقه

معرفی خودروی ٰبنز E 220

برای عاشقان خودرو، مرسدس بنز E 220 با آن ظاهر جذاب و برف پاک‌‏کن روی چراغ‏‌های بزرگ مستطیلی شکل شاید یکی از ماندگارترین تصاویر دهه ۷۰ محسوب شود.
خودروهای کلاس E در آن دوران روی w124 سوار می‏‌شدند که در بین مردم به بنز کپل معروف شده بود. این اتاق محبوب حاصل یک کار علمی توسط مرسدس بنز بود که قبل از ارائه به بازار هزینه‎های زیادی را برای مرسدس بنز به همراه داشته است. اما تقریبا برای یک دهه توانست محبوبیت بسیار بالایی را برای این شرکت در بازارهای جهانی به دست آورد.

خودروهای کلاس E براساس پیشرانه‎ای که داشتند نام‏‌گذاری می‌‏شدند. و E220 هم نشان‏‌دهنده پیشرانه‎ی ۲.۲ لیتری برای این خودرو است. اما در بین سال‌‏های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ این خودرو به موتور m111 به همراه انژکتور برقی و ۱۶ سوپاپه مجهز شد. به علت تفاوت این موتور با سایر موتورهای این دسته به آن موتور الگانسی می‎گویند. زیرا بعدها خودروهای الگانس اواخر دهه نود با این موتور تولید می‌‏شدند.باتری ماشین بنز E 220

این پیشرانه توانایی تولید ۱۱۰ کیلووات یا ۱۴۷ اسب‌بخار قدرت را دارد. درکنار این پیشرانه یک جعبه‌دنده اتوماتیک ۴ دنده قرار گرفته است که وظیفه انتقال قدرت به چرخ‏‌های جلو را بر عهده دارد. حالت‎های مختلف اسپرت و اکونومی برای این خودرو در نظر گرفته شده؛ که نشان‌‏دهنده میزان پیشرفته بودن این خودرو در حدود ۳۰ سال پیش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *