باتری خودروی ایرانی, مقالات باتری ماشین

خرید باتری مناسب باتری تیبا

باتری فابریک تیبا چند آمپر است؟

باتری تیبا به صورت فابریک 50 آمپر از نوع سیلد اتمی از برند صباباتری است. که در صورت استفاده از سیستم صوتی پیشرفته یا چراغ های تقویت شده‌ی جلو می توانید از آمپر های 55 و 60 نیز استفاده کنید. از باتری تیبا با رعایت اصول نگهداری باطری خودرو میتوانید 2 الی 3 سال بهترین بهره را ببرید.
خاطر نشان میکنیم به دلیل مزیت های بسیار زیاد باتری های سیلدی (اتمی) در مقابل باتری های غیر سیلدی (اسیدی) از باتری های خشک(اتمی ) استفاده نمایید.

شما میتوانید بهترین باتری ماشین تیبا خود را به قیمت عمده و ضمانت کالا از سایت فروش قطعات خودرویی رایامارکت همراه با پشتیبانی 24ساعته 35079-021 خریداری کنید.

مشخصات فنی باتری تیبا

آمپراژ 50 آمپر
ولتاژ12 ولت
نوع باتری اتمی
ابعاد جایگیری باتری در تیبا طول : 19، عرض : 18، ارتفاع : 24 سانتی متر
قطب باتریپایه کوتاه قطب چپ

بهترین باتری اتمی برای تیبا
 باتری واریان (شرکت باتری سازی صبا باتری)
باتری اوربیتال وان (شرکت باتری سازی سپاهان)
باتری سوزوکی (شرکت باتری سازی سپاهان)

رایامارکت با ارائه خدمات و پشتیبانی 24 ساعته، ضمانت نامه کتبی، نصب و ارسال باتری تیبا توسط تیم متخصص در خدمت مشتریان خود می باشد.

بهترین نوع باتری برای تیبا

برند های تولید کننده باتری ماشین با استفاده از علم و تکنولوژی روز دنیا توانسته اند باتری هایی باکیفیت و مقرون به صرفه ای را تولید کنند تا ضمن بدست آوردن رضایت مشتریان خود از خرید باتری تیبا  اعتبار بسیار زیادی نیز کسب نمایند.
این شرکت های ایرانی با تولید برند های مختلف برای انواع خودرو ایرانی و خارجی با آمپر های متنوع باطری ماشین تولید کرده اند تا تمام نیاز های مشتریان خود را تامین کنند،این شرکتدها شامل:

صبا باتری: شرکت صبا یا همان توسعه منابع انرژی توان مجموعه ای وابسته به نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران است. این شرکت دارای ظرفیتی مبتنی از فناوری های روز دنیا به عنوان مرجع اصلی تامین نیاز های کشور در حوزه ی انرژی و نهاد معتبر و تاثیر گذار در باطری ماشین است.باتری صبا تیبا دارای گارانتی معتبر میباشد، همچنین قیمت صبا باتری تیبا بسیار مقرون به صرفه است.
صبا باتری تیبا دارای گواهینامه‌ی استاندارد معتبر اروپایی و ژاپنی، گواهینامه‌ی اخذ استاندارد ملی و استاندارد معتبر En50342+A

مشخصات باتری واریان 
باتری واریان صبا تیبا از نوع باتری های سیلد- کلسیمی MF است.
 کیفیت باتری واریان صبا
 مناسب انواع خودروی ایرانی و خارجی و خودرو های سبک و سنگین است.
گارانتی باتری واریان صبا برای خودرو های سبک 14 ماه میباشد
ضمانت باطری واریان برای ماشین های سنگین ۶ ماهه است.
 آمپر های باتری خودروی سبک از 55 تا 90 آمپر و برای خودرو های سنگین از 90 تا 200 آمپر را تامین میکند.
باتری سپاهان 

شرکت سپاهان: شرکت سپاهان باتری یکی از معتبرترین محصولات را در صنعت باطری سازی دارد. این شرکت دارای محصولات متنوعی است که کیفیت بسیار بالا و گارانتی معتبری را به خود اختصاص داده است. شاید قیمت محصولات سپاهان باتری زیاد باشد اما کیفیت باتری های تولید آن به اندازه‌ای بالا است که این تفاوت قیمت نسبت به سایر تولید کننده های داخلی قابل چشم پوشی است. شرکت سپاهان باتری تولیدات خود را در دو نوع باطری های اتمی تیبا و باتری اسیدی تیبا مناسب خودرو های سبک و سنگین مانند باتری تیبا سپاهان تولید کرده است.
سپاهان باتری موفق به دریافت گواهینامه های بین المللی ISO18000’ ISO 14000’ ISTS، دارای استاندارد ملی ایران همچنین نشان صنعت سبز از سازمان محیط زیست کشور است.

باطری تیبا اوربیتال وان

باطری تیبا اوربیتال دارای کیفیت و کارایی بالایی میباشد، این برند تولید شرکت سپاهان در ایران است.

ویژگی های مهم باتری اوربیتال وان سپاهان به شرح زیر است:

تولید شده در هر دو نوع اسیدی و اتمی
مناسب خودرو های سبک مانند باتری خودرو تیبا
 گارانتی برای خودرو های سبک 15 ماه
 12 ماه گارانتی برای خودرو های سنگین

ویژگی های باتری سوزوکی برای باتری تیبا

 باتری سوزوکی تولید شده با لایسنس سوزوکی ژاپن در شرکت سپاهان
از نوع باتری های بدون نیاز به مراقبت سیلد_ کلسیمی MF
 مناسب خودرو های سنگین و سبک مانند ماشین باطری تیبا
باتری سوزوکی دارای 15 ماه گارانتی برای خودرو های سبک
 12 ماه گارانتی برای آمپر ماشین های سنگین

باتری ماشین، قیمت باتری ماشین

عوامل موثر بر قیمت باتری ماشین تیبا 

با توجه به دسته بندی کلی باتری به دو نوع باطری های اسیدی و اتمی و نیاز نگه داری باتری های اسیدی نسبت به باتری های اتمی، قیمت باتری اتمی تیبا نیز افزایش پیدا میکند.
تاریخ تولید باتری عاملی بسیار موثر در افزایش قیمت باتری فابریک تیبا است. هر چه باتری خودرو تیبا تاریخ به روزتری داشته باشد قیمت بیشتری خواهد داشت. توجه کنید که باتری که یکسال از تاریخ تولید آن گذشته باشد با شارژ مجدد میتوان استفاده کرد اما از خرید باتری تیبا که از تاریخ تولید آن 18 ماه بیشتر گذشته است خودداری نمایید.
کشور سازنده‌ی باتری عامل تاثیرگذار دیگری بر افزایش قیمت باتری تیبا است. با وجود این که باطری های خارجی به صورت قانونی وارد کشور میشوند و دارای کیفیت مطلوب هستند اما شرکت های باتری سازی ایرانی نیز با استفاده از تکنولوژی به روز توانسته اند باتری باکیفیت عالی و قیمت مناسب تولید و عرضه کنند.
قیمت ارز نیز عاملی است که نه تنها بر باتری های خارجی بلکه بر باتری های کهنه و نوی تولید داخل هم تاثیر مستقیم دارد.
سرب یکی از  فاکتور های اصلی در ساخت باتری ماشین تیبا است، بنابراین نوسان قیمت سرب نیز بر قیمت باتری ایرانی تاثیر میگذارد.

راهنمای خرید باطری تیبا 

جهت پاسخگویی به سوال، چه باتری برای تیبا مناسب است؟ به موارد زیر دقت کنید:

شما باید توان دینام خودروی خود را در شارژ باطری تیبا در نظر بگیرید.
استفاده از سیستم های صوتی یا چراغ های تقویت شده در خودرو نیاز به برق دهی بالاتری نسبت به باتری فابریک کارخانه ی خودرو دارد بنابراین باید از آمپر بالاتر استفاده کنید.
ابعاد جایگیری باتری در خودرو عامل مهمی است که هنگام خرید باتری با آمپراژ بالاتر باید در نظر گرفت.
عمر باتری تیبا

شرکت های باتری سازی ایرانی برای تولیدات خود عمر مفید باطری تیبا را تا 2 سال مشخص کرده اند، اما با رعایت اصول نگهداری باتری خودرو، شما میتوانید بهترین بهره را از باطری تیبا خود تا 3 سال ببرید.

چگونه عمر باتری خودرو تیبا را افزایش دهیم؟
محدود کردن خاموش و روشن کردن ماشین در فواصل کوتاه
استفاده از ماشین تیبا حداقل یکبار در هفته
تمیز نگه داشتن پایانه های باطری با استفاده از محلول آب و جوش شیرین
خاموش کردن یا کم کردن تعداد سیستم های برقی به هنگام درجا کار کردن ماشین
توجه به خنک نگه داشتن باتری در مناطق گرمسیر یا در فصل تابستان
دلایل کاهش عمر باتری تیبا

عوامل متعددی هستند که به صورت مخفیانه عمر باتری ماشین را کاهش میدهند ولی با آگاهی از این عوامل شما میتوانید بهترین بهره را از عمر مفید باطری ماشین خود ببرید عواملی چون :

برق دزدی خودرو: گاهی اوقات در برخی از ماشین ها به دلیل اختلال در سیستم الکترونیکی دچار این مشکل میشود این امر سبب تمام شدن زود هنگام باتری میشود.
اشکال در شارژ باطری خودرو باعث میشود که باتری ماشین تیبا خیلی زود تخلیه شود، به طور مثال اگر تسمه دینام کشش خود را از دست داده باشد یا تنسیونر آن فرسوده باشد سبب تخلیه باطری تیبا میشود.
مشکل دیود دینام میتواند باتری ماشین را تا حد زیادی ضعیف کند به این صورت که در حین خاموش بودن موتور نیز شارژ را به جریان می اندازد و باطری را تخلیه میکند.
کابل پوسیده باتری باعث میشود هنگام رانندگی شارژ باتری تیبا با مشکل مواجه شود، شل بودن کابل نیز باعث اختلال جریان الکتریکی به باطری میشود.
خوردگی پایانه های باتری ماشین به دلیل نشت اسید باتری و اختلال تماس موثر پایانه ها یکی از دلایل مهم خرابی باطری ماشین تیبا است.
برند خارجی باتری خوب برای تیبا

از بین برند های معتبر باتری خارجی تیبا در ایران میتوان به باتری خوش نام و معتبر دلکور ساخت کشور کره‌ی جنوبی اشاره کرد، که از 50 آمپر تا 200 آمپر را مناسب خودرو های سبک و سنیگن تامین میکند.  شرکت دلکور دارای برند های مختلف باتری ماشین است که از لحاظ کیفیت به دسته باتری های برند A در دنیا مشهور هستند و به یکصد و پنجاه کشور دنیا مانند ایران صادر میشوند.

شرکت دلکور کره موفق به دریافته گواهینامه های iso 9001 ، iso 14001 برای محیط زیست، QS 9000 برای کیفیت بالای محصول، iso/TS16949، شده است.

بهترین باتری خارجی برای تیبا

باتری دلکور: باتری دلکور در حال حاضر جزء بهترین باتری های کره ای شناخته میشود. ویژگی های باطری دلکور شامل:

طول عمر بالا از نوع باتری های بدون نیاز به نگهداری سیلدی/اتمی است.
مناسب خودرو های سبک مانند ماشین تیبا و خودرو های سنگین طراحی شد.
باطری دلکور دارای 6 ماه گارانتی و تعویض شرکتی است. 

معرفی خودرو تیبا

طراحی ماشین تیبا از هاچبک معروف ایتالیایی به نام لانچیا اپسیلون الهام گرفته شده است. علت طراحی کسل کننده‌ی آن این است که از زمان آغاز این طراحی 20 سال گذشته است و در مقایسه با خودرو های بیست سال پیش میشود طراحی آن را قابل قبول دانست.
تیبا در حقیقت همان نسخه ی بروز شده‌ی پراید است، تیبا از ترکیب ساختاری سه خودروی کیا، پراید و تندر 90 الهام گرفته شده است. در ابتدا تیبا به نام مینیاتور نام گذاری شده بود که سایپا به عنوان  خودروی ملی خود نام آن را به تیبا تغییر داد.
به لحاظ فنی موتور تیبا نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی پراید است، که سایپا بر اساس تیبا دو مدل تیبا 2 و ساینا را از خط تولید خود گذرانده است. تیبا 2 نسخه‌ی هاچبک تیبا و ساینا نسخه ی فیس لیفت آن است. در حال حاضر با اتمام خط تولید پراید تیبا ارزان ترین خودروی ساخت ایران محسوب میشود.

مشخصات فنی خودرو تیبا

حجم موتور CC

1503

تعداد سیلندر و تعداد سوپاپ

4 سیلندر و 8 سوپاپه

حداکثر قدرت 

87 اسب بخار در 5300 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور 

128 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه

نوع گیربکس

5 سرعته دستی 

سيستم سوخت رسانی

انژکتوری 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *