باتری خودروی ایرانی, مقالات باتری ماشین

باتری ماشین ال 90

قیمت باتری ال 90

باطری ال 90 چند آمپر است؟

باتری ال 90 به صورت فابریک 60 آمپر از نوع اسیدی از برند صباباتری است. که در صورت استفاده از سیستم صوتی پیشرفته یا چراغ های تقویت شده‌ی جلو می توانید از آمپر های 66 و 74 نیز استفاده کنید. از باطری ال 90 با رعایت اصول نگهداری باطری خودرو میتوانید 2 الی 3 سال بهترین بهره را ببرید.

مشخصا باتری فابریک ال 90

آمپراژ60 آمپر
ولتاژ12 ولت
نوع باتری اسیدی
ابعاد جایگیری باتری ال 90طول :24.2، عرض: 17.5، ارتفاع: 19سانتی متر

خاطر نشان میکنیم به دلیل مزیت های بسیار زیاد باتری های سیلدی (اتمی) در مقابل باتری های غیر سیلدی (اسیدی) از باتری های خشک(اتمی ) استفاده نمایید.

بهترین باتری مناسب برای ال 90
 باتری واریان (شرکت صبا باتری)
 باتری اوربیتال وان (شرکت سپاهان باتری)
 باتری سوزوکی (شرکت سپاهان باتری) 

شما میتوانید بهترین باتری ماشین ال 90 خود را با قیمت عمده و ضمانت کالا  از سایت فروش قطعات خودرویی  رایامارکت همراه با پشتیبانی 35079-021 خریداری کنید.

رایامارکت دارای لوح تقدیر برترین شرکت نماینده توزیع باتری به صورت مویرگی در سال ۱۳۹۹ بابت نمایندگی صباباتری و سپاهان باتری

رایامارکت پیشتاز در جلب رضایت مشتری و پیشگام در سرعت و نوآوری

بهترین برند باتری ایرانی برای ال 90

برند های معتبر باتری سازی ایرانی که با تولید باتری های معتبر و مقرون به صرفه مناسب باتری ال 90 توانسته اند اعتماد بسیار زیادی را در راستای خرید باتری باکیفیت و ضمانت کالا (گارانتی) در میان مشتریان خود بدست آورند.
این شرکت های ایرانی با تولید برند های مختلف برای انواع خودروهای ایرانی و خارجی با آمپر های متنوع باطری تولید کرده اند تا رضایت کامل مشتریان خود را بدست آورند شرکت های به نام چون:

شرکت سپاهان

شرکت سپاهان باتری یکی از معتبرترین محصولات را در صنعت باطری سازی دارد. این شرکت دارای محصولات متنوعی است که کیفیت بسیار زیاد و گارانتی معتبر محصولات را به خود اختصاص داده است.

ویژگی های منحصر به فرد تولیدات شرکت سپاهان سبب تمایز آن با سایر محصولات شرکت های تولید کننده‌ی باتری در ایران شده است. شاید قیمت محصولات سپاهان باتری زیاد باشد اما کیفیت باتری های سپاهان به قدری زیاد است که این تفاوت قیمت نسبت به سایر تولید کننده‌های داخلی قابل چشم پوشی است.
باتری های سپاهان باتری دارای گواهینامه های iso18000 ،iso14000 ،ISTS و نشان صنعت سبز از سازمان محیط زیست کشور است.

باتری ال 90 سپاهان
باتری ال 90 اوربیتال وان:

برند باتری اوربیتال وان یکی از بهترین و محبوب ترین برند های باتری سپاهان باتری است. آن هم به دلیل کیفیت و کارایی بالای این باطری که در میان متقاضیان خود جا باز کرده است. باتری اوربیتال وان در انواع مختلف قرمز،‌ سیلور و پرمیوم شناخته شده است که از میان آن قرمز همان اوربیتال معمولی و سیلور به نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی باطری اوربیتال وان معمولی شناخته شده است.

یکی از مزیت های اوربیتال وان سیلور به عنوان باتری مناسب ال 90 علامت 4+AH مشخص شده بر روی این باتری است که نشان دهنده‌ی 4 آمپر ظرفیت بیشتر باتری اوربیتال وان ال 90 است.
باتری های اوربیتال وان پریمیوم نیز با استفاده از تکنولوژی جدید و صفحات بهبود یافته تولید شده است که مناسب خودروهای پیشرفته یا خودروهای با مصرف بیشتر از استاندارد، ماشین هایی در شرایط سخت رانندگی نسبت به ماشین های معمولی مانند تاکسی طراحی شده است.
هدف از تولید این نوع باتری تامین باطری با طول عمر بالا است.

ویژگی مشترک باتری های اوربیتال وان شامل :

تولید در دو نوع اسیدی و اتمی باتری
تولید باطری در انواع آمپراژ خودرو های سبک و سنگین
دارای 15 ماه گارانتی برای خودرو های سبک
 12 ماه گارانتی برای خودرو های سنگین

قیمت باتری ال 90

باتری سوزوکی

باتری ال 90 سوزوکی مجهز به فیلتر ضد انفجار، قدرت استارت خوب در دمای پایین، چشمی چک برای سطح الکترولیت و مقدار شارژ باتری ال 90 ، عدم دشارژگی خود به خودی را میتوان نام برد. باتری های سوزوکی منطبق بر استاندارد های بین المللی و تحت نظارت مهندسان ژاپنی در ایران تولید شده است به همین دلیل یکی از پیشرفته ترین ها و مدرن ترین ها با آخرین تکنولوژی روز دنیا می‌باشد.

تکنولوژی استفاده شده در باطری های سوزوکی طبق استاندارد های آلمان، انگلیس، استرالیا است. ویژگی های باتری های سوزوکی شامل: باتری ال 90 سوزوکی مجهز به فیلتر ضد انفجار، قدرت استارت خوب در دمای پایین، چشمی چک برای سطح الکترولیت و مقدار شارژ باتری ال 90، عدم دشارژگی خود به خودی را می‌توان نام برد.

باتری های سوزوکی منطبق بر استاندارد های بین المللی و تحت نظارت مهندسان ژاپنی در ایران تولید شده است به همین دلیل یکی از پیشرفته ترین ها و مدرن ترین ها با آخرین تکنولوژی روز دنیا میباشد. تکنولوژی استفاده شده در باطری های سوزوکی طبق استاندارد های آلمان، انگلیس، استرالیا است.

ویژگی های باتری های سوزوکی شامل:

نوع باتری سیلد _کلسیمی یعنی از نوع باتری های بدون نیاز به مراقبت میباشد
 صفحات این باتری از تکنولوژی Expanded metal ساخته شد
 برای انواع خودرو های سبک و سنگین طراحی شده
 باتری های سوزوکی دارای 15 ماه گارانتی برای خودرو های سبک
 12 ماه گارانتی برای خودرو های سنگین

شرکت صبا باتری

شرکت صبا یا همان توسعه منابع انرژی توان مجموعه ای وابسته به نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران است. این شرکت دارای ظرفیتی مبتنی بر فناوری های روز دنیا به عنوان مرجع اصلی تامین نیاز های کشور در حوزه ی انرژی و نهاد معتبر و تاثیر گذار در باطری است.
صبا باتری دارای گواهینامه‌ی استاندارد معتبر اروپایی و ژاپنی، گواهینامه‌ی اخذ استاندارد ملی و استاندارد معتبر En50342+A

باتری واریان ال 90

باتری واریان صبا جزو بهترین محصولات صباباتری به لحاظ قیمت و کیفیت است که توسط شرکت صباباتری تولید شده است و مناسب برای خودرو های سبک و سنگین طراحی شده است. ویژگی های باتری واریان شامل:
• دارای دو نوع باتری اتمی و اسیدی است.
• باتری واریان مناسب خودرو های سبک و سنگین طراحی شد.
• دارای 14 ماه گارانتی برای آمپر خودرو های سبک است.
• 6 ماه گارانتی برای خودرو های سنگین است.

پرطرفدارترین برندهای باتری خارجی در ایران

از شرکت های تولید کننده باتری های خارجی موجود در ایران میشود به باتری دلکور محصول کشور کره که به دسته باتری های برند A در دنیا مشهور هستند و به یکصد و پنجاه کشور دنیا مانند ایران صادر میشوند اشاره کرد. باتری دلکور موفق به دریافت گواهینامه های iso9001 ، iso14001 برای محیط زیست، QS9000 برای کیفیت بالای محصول ، iso/TS16949، شده است.

باتری مناسب دلکور برای ال 90:

دلکور: باتری دلکور در حال حاضر جزو بهترین باتری های کره شناخته می‌شود.
ویژگی های باطری دلکور شامل :

 طول عمر بالا
 از نوع باتری های بدون نیاز به نگهداری سیلدی است.
 مناسب خودرو های سبکی مانند پراید و خودرو های سنگین طراحی شده است.
 باطری دلکور دارای 6 ماه گارانتی و تعویض شرکتی است.

عمر مفید باتری ال 90

شرکت های باتری سازی ایرانی برای باتری های تولیدی خود به طور میانگین طول عمر مفید را 2 سال اعلام کرده اند اما با رعایت اصول نگهداری باتری ضمن استفاده کامل و بهینه از عمر باتری خود شما میتوانید عمر باطری ال 90 خود را تا 3 سال افزایش دهید.

عوامل افزایش طول عمر باتری ال 90

طول عمر باتری ماشین به کیفیت ساخت باتری و طول عمر تعیین شده‌ توسط شرکت باتری سازی،‌ و نوع استفاده‌ی مصرف کننده‌ی آن به طور مستقیم تاثیر می‌گذارد و عواملی چون :

 باطری ماشین در مناطق گرمسیر زودتر کیفیت خود را از دست میدهد
 محدودشدن خاموش و روشن کردن خودرو در فواصل کوتاه
 اطمینان از خاموش شدن چراغ های خودرو درحین خاموش کردن ماشین
 خاموش کردن کولر، رادیو و نظایر آن در حین در جا کار کردن خودرو
 حداقل یکبار استفاده از ماشین در طول یک هفته
 تمیز نگه داشتن پایانه های باتری با مسواک آغشته به آب و جوش شیرین
عوامل کاهش عمر باتری ماشین

عواملی هستند که شما بدون آنکه متوجه شوید بر عمر باتری شما تاثیر منفی گذاشته و در زمان کوتاه شما را با مشکل مواجه میکند، که تاثیر این عوامل ساده میتواند عمر باتری ماشین شما را به شدت کاهش دهد، عواملی چون :

 برق دزدی خودرو گاهی اوقات در برخی از ماشین ها به دلایل مختلف سیستم الکترونیکی دچار این مشکل میشود این مشکل سبب کاهش عمر باتری زودتر از حد انتظار است.
اشکال در شارژ باطری خودرو باعث میشود که باتری ماشین خیلی زود تخلیه شود به طور مثال اگر تسمه دینام کشش خود را از دست داده باشد یا تنسیونر آن فرسوده باشد سبب تخلیه باطری میشود.
 مشکل دیود دینام میتواند باتری ماشین را تا حد زیادی ضعیف کند به این صورت که در حین خاموش بودن موتور نیز شارژ را به جریان می اندازد و باطری را تخلیه میکند.
 کابل پوسیده باتری باعث میشود هنگام رانندگی شارژ باتری ال 90 با مشکل مواجه شود، شل بودن کابل نیز باعث اختلال جریان الکتریکی به باطری میشود.
خوردگی پایانه های باتری ماشین به دلیل نشت اسید باتری و اختلال تماس موثر پایانه ها یکی از دلایل مهم خرابی باطری ماشین است.
عوامل تاثیر گذار در قیمت باتری ال 90
 سال تولید باتری
 نوع باطری اسیدی یا اتمی بودن آن
 مدت زمان تعیین شده‌ی گارانتی باتری
 آمپر یا ظرفیت باتری مورد نیاز ماشین
 شرکت سازنده
 کشور سازنده باتری

راهنمای خرید باتری ال 90

شما با در نظر داشتن عوامل زیر میتوانید باتری مناسب ال 90 خود را خریداری کنید. 

در نظر داشته باشید که باتری ال 90 توان شارژ باتری تا 74 آمپر را دارد.
 سیستم برقی خودروی خود را در نظر بگیرید، اگر از سیستم صوتی و چراغ های تقویت شده استفاده کرده اید از آمپراژ بالاتر استفاده نمایید در غیر این صورت از باتری فابریک 60 آمپر استفاده کنید.
حجم و ابعاد محفظه‌ی داخلی ماشین را در نظر بگیرید که باطری به صورت استاندارد و ایمن در جایگاه خود قرار بگیرد.

مشخصات فنی خودرو ال 90

حجم موتور

1568 cc

تعداد سیلندرو تعداد سوپاپ

16 سوپاپ 4 سیلندر خطی

حداکثر سرعت 

200 کیلومتر بر ساعت

نوع گیربکس

5 دنده دستی

حداکثر قدرت

105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

140 نیوتن در 3750 دور در دقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *